Toyota Mirai — водневий гібридний автомобіль на паливних елементах

Toyota представила передсерійний прототип водневого седана Mirai другого покоління. З попередником автомобіль об’єднує тільки назва і тип силової установки, а все інше зазнало змін: архітектура шасі, тип приводу  і цільова аудиторія.

Головний конструктор Йошиказу Танака зазначає, що в другому поколінні воднева складова стала швидше бонусом до візуально бажаного автомобіля.

Більше того, повністю змінилась платформа – авто побудоване на модульній архітектурі TNGA, яка розроблялася з урахуванням розміщення альтернативних силових агрегатів. У новинці тепер задній привід замість переднього і п’ять місць для пасажирів замість чотирьох.

Повні характеристики японці ще не розкрили. Відомо лише, що перероблена начинка забезпечить 30-відсоткову перевагу дальності пробігу над попередником. Той по японським стандартам міг проїхати без дозаправки 650 км! Модель другого покоління здатна проїхати щонайменше 845 кілометрів.

Нинішній водневий Toyota Mirai базується на шасі Prius, має передній привід, оригінальний дизайн і орієнтований на екоактивістів. Нова модель переїхала на модульну задньопривідну платформу TNGA-N для представницьких седанів і отримала більш виразнішу зовнішність в дусі Lexus. Головний інженер проекту обіцяє більш драйверський характер моделі і хоче, щоб покупці вибирали Mirai не тільки за «водяний» вихлоп, але і за інші достоїнства.

За розмірами новий Mirai більший Camry XV70: довжина – 4975 міліметрів, ширина – тисяча вісімсот вісімдесят п’ять міліметрів, висота – 1470 міліметрів. Колісна база виросла до 2918 міліметрів. Інтер’єр витриманий в стилі сучасних Toyota: сенсорний 12,3-дюймовий екран, мультимедіасистема повернута до водія, приладова панель цифрова, на центральному тунелі є бездротова зарядка для мобільного телефону, а звичний селектор трансмісії поступився місцем джойстика.

В Токійському автосалоні автомобіль буде представлений в статусі концепту. Тойота заявляє, що серійна модель з’явиться в Японії, Північній Америці і Європі вже в кінці 2020 року.

Офіційні дилери Замовити тест-драйв Завантажити брошури Конфігуратор
Повернутися назад
Повернутися назад
Дзвінок
+
Відправити