TOYOTA: Коротка історія бренду

Історія народження та розвитку «Toyota Motor Corporation» бере свій початок ще із 1926 року. На початку заснування це була «Тойода», адже історія імені цього автомобільного гуру бере свій початок від назви старого відділу фірми «Toyoda Automatic Loom Works Ltd».

 

 

Тільки факти

В 1929-му році Киїчиро Тойода часто подорожував в Європу і США для того, щоб краще освоїти автомобільну промисловість. Йому знадобився тільки рік часу, щоб приступити до розробки автомобілів з бензиновим двигуном. Влада Японії одобрювала ідею чоловіка, тим паче із такою перспективної компанії. 1936 рік подарував перший плід Toyota – грузовик G1, а ще пізніше седан АА і фаєтон АВ. Не секрет, що перші автомобілі Toyota дещо нагадують машини «заокеанських» компаній (наприклад Dodge і Chevrolet), адже натхнення черпалося саме звідти. Вже 1937 році автомобільне (ще тоді невеличке) підприємство перетворилося в самостійну, незалежну та цілісну структуру – Toyota Motor Co., Ltd.

 

 

 

1957 Корона Toyopet

1949 рік демонструє, як організація випробовує себе у виробництві автобусів. Людям презентують Toyota SD. У 1950-му році було створено самостійну компанію, яка спеціалізувалася продажами – Toyota Motor Sales. Дещо згодом і вдається реалізувати новинку: легковий автомобіль Toyota SF, вантажівка Toyota BX і перший в історії компанії Toyota BJ.  В 1952 році помирає засновник організації й подейкували, що компанія занепаде, проте сталося навпаки. Почався час розквіту та більшого взлету.

 

 

1973 Toyota Publica Starlet

В 1962 році Toyota відзначила випуск мільйонного, сумарного виробництва. Активно розвилася мережа дилерів Toyota за кордоном – в Південній Африці, в Європі і Азії. Добилась успіх Toyota на ринку США – модель Corona, отримала широке поширення і стала найпопулярнішим японським автомобілем на закордонному ринку. Для популяризації бренду Toyota в 1975-му формується швидкісна команда Toyota team Europe. У 1978-му починається виробництво таких відомих моделей, як Celica ХХ, Sprinter, Carina, Tercel. У 1982 році компанія Toyota Motor і Toyota Motor Sales продаються в Toyota Motor Corporation. Починається випуск легендарного Toyota Camry.

 

Знаменною подією 80-х років можна вважати появу марки Lexus (підрозділи Toyota, створені для виходу на ринок автомобілів преміум-класу). Згодом Toyota Motor Corporation починає взаємодіяти з Volkswagen по виробництву пікапів в Німеччині. 1990 рік відзначився відкритим власним дизайнерським центром в Токіо. В 1994-ом Toyota Motor Corporation знаменує світ своїм кросровером RAV4 першого покоління.

1994 Toyota RAV4

Світовий захват Toyota продовжується. В свої новинках організація приділяє значну увагу екології. Так, в 1997 році світові демонструють серійний гібрид Toyota Prius. За рік до цього, в 1996 році, Toyota випустила свій 90-мільйонне авто, а через три роки – 100-міліонне. Сьогодні Toyota Motor Corporation – один з найбільших світових виробників автомобілів, що випускають приблизно по одній машині кожні шість секунд.

 

 

 

Офіційні дилери Замовити тест-драйв Завантажити брошури Конфігуратор
Повернутися назад
Повернутися назад